گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش دوم

زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش دوم

زالو چیست ؟ در مطلب معرفی زالو به بیان توضیحاتی درباره زالو و شناسایی زالو (leech) پرداختیم. در این بخش با معرفی کامل زالو در خمت شما هستیم.برای آشنایی بیشتر با زالوی طبی به ادامه مطلب مراجعه کنید .

در مطلب زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول درباره شناسایی زالو ها تا پرورش زالوی طبی و رونق خرید و فروش زالو توضیحات بیان شد . این مقاله معرفی زالوی طبی بخش دوم و تکمیلی معرفی کامل زالو میباشد.

زالوها را بیشتر بشناسیم:

زالوها قادر به درک نور، بو، صدا، گرما و ارتعاش و لمس کردن می باشند. زالوها برای هضم خون یک نوع باکتری ترشح می کنند که همین باکتری باعث از بین رفتن سایر باکتری ها می شود، در نتیجه از فاسد شدن خون مکیده شده جلوگیری می کنند

آنزیمی به نام هیرودین در بزاق دهان زالو وجود دارد که از یکصد و اندی آنزیم که تا کنون در بزاق دهان زالو کشف شده است فعلاً با اهمیت تر است. عامل تبرید کننده ای قوی در بزاق دهان زالوست که در درمان سرطانهای التهابی و زخم های ناسور مفید است. آنزیم سرد کنندۀ بزاق دهان زالو حاوی ترکیبات آمونیاک است که خاصیت سردکنندگی دارد. زالو اکسیژن آب را به مصرف می رساند و آمونیاک را در آب رها می کند که باعث مسمومیت آب می شود. بنابراین زالو را زیاد در آب تنها نگذارید، چون خاصیت درمانی زالو نیز به خاطر کاهش اکسیژن پائین می آید.

بهترین زالوها از کجا تهیه میشود؟

از حدود 600 نوع زالو که در دنیا کشف شده بهترین زالوها، زالوهایی هستند که در آب بند ها و رودهای حوزه دریای خزر زندگی می کنند. کشورهای عضو دریای خزر مثل ایران و روسیه صاحب بهترین زالوهای دنیا هستند، این زالوها هم از لحاظ سلامت هم از لحاظ سمی نبودنشان مورد توجه بسیار هستند و با توجه به اینکه در کشورمان سرمایه گذاری مناسبی در این صنعت صورت نپذیرفته عمدتا خرید زالو توسط غربی ها از کشور روسیه انجام میگیرد و همچنین روسیه در پرورش زالوی طبی و فروش زالو پیشرفت زیادی داشته است .

هیچ یک از زالوهای دنیا به اندازۀ زالوهای حوزه دریای خزر اثر درمانی قوی ندارند؛ دلیل آن بالابودن آنزیم هیرودین موجود در بزاق دهان، انعطاف پذیری بیشتر نسبت به زالوهای دیگر و توان مکش بیشتر خون توسط نژادهای ایرانی و روسی می باشد.

تولید مثل به سبک زالوها

جالب است بندانید هر زالو دارای اندام های جنسی نر و ماده است ! یعنی هر زالو میتواند یکبار وظیفه ماده یا نر را انجام دهد ولی برای جفت گیری باید دو زالو به هم بچسبند و هر کدام نرینه خود را به مادینه دیگری برساند، سپس هر دو بارور می شوند، زالوهای تولید شده در ماده ای ژله مانند از زالو جدا شده و در محیط اطراف آب بند ها و رودخانه ها که رطوبت مناسبی دارند به ثمر می رسند، در مورد مدت طول عمر زالو ها نظرات مختلفی وجود دارد.

شرایط نگهداری زالوها:

شرایط نگهداری زالو ها سخت است ، زالو ها برای اینکه همیشه شاداب بمانند و در هنگام خونگیری به راحتی و به سرعت کار خود را انجام بدهند باید  در دمای مناسب و خنک نگهداری شوند.

برخی معتقدند نگهداری زالوها در داخل آب برای مدت طولانی مناسب نیست و دلیل آن را ترشح مواد شیمیایی از جمله آمونیاک می دانند که اکسیژن آب را از بین برده و به تدریج خود زالو ضعیف شده و کارایی اشرا از دست می دهد و سرانجام پس از چند روز می میرد( با رسیدگی و تعویض به موقع آب می توان از این آسیب جلوگیری کرد).

برخی معتقدند بهترین حالت نگهداری زالو در مطب و خانه ها همان خاک مرطوب و تمیز و در کیسه های نخی یا کتانی محصور شده در دمای خنک می باشد که البته در مطالب گذشته مزایا و معایب این روش به تفصیل شرح داده شد.

هرگز نباید برای تغذیه زالوها چیزی به آب یا خاک و به طور کلی محل زندگی زالو اضافه کنید، از این نظر زالوها کاملاً با ماهی های آکواریوم متفاوتند. هر نوع تغذیه با موارد پروتئینی شبیه به غذای ماهی های آکواریوم باعث ایجاد فساد و تعفن و آلودگی می شود و باید توجه داشت که اساساً زالوها نیاز به تغذیه به این شکل ندارند.

بسیار مهم است که بدانیم زالوها به هر نوع ماده شیمیایی حساس هستند و با نمک، الکل، ادوکلن، بتادین، ساولون، بنزین، اتر، سرکه و دیگر مواد شیمیایی و مواد تند مانند: فلفل، خردل و امثال آن و حرارت زیاد و خشکی ، از بین می روند . بنابراین در نگهداری زالوها سعی شود محیط از هرگونه ماده شیمیایی پاک باشد .

شرکت زالوی سبز شمال آماده فروش زالو به متقاضیان است.

مطلب خرید و فروش زالوی طبی را مطالعه فرمایید .

مقالات دیگر سایت
آیا زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟

آیا زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟

براستی زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟ اگر کمی تحقیق درباره فواید زالو و زالو درمانی و نتیجه آن برروی پوست وصورت انجام دهید درخواهید یافت که این شیوه چقدر موثر است.

ادامه مطلب
فروش مستقیم انواع زالو طبی در سایزهای مختلف

فروش مستقیم انواع زالو طبی در سایزهای مختلف

شرکت زالوی سبز شمال امکان خرید مستقیم از شرکت را برای پایین آوردن هزینه هایی مازادی که بر خریدار توسط واسطه تحمیل میشود ، از ابتدای امر فراهم آورده است . قیمت خرید و فروش زالوی طبی ...

ادامه مطلب