گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

زالو درمانی در طب سنتی ایران

زالو درمانی در طب سنتی ایران

زالو درمانی در طب سنتی ایران ، زالو درمانی ریشه در طب سنتی ایران دارد اما با پیشرفت روز افزون این علم در کشورهای دیگر تفاوت هایی در روش های زالو درمانی به وجود آمد ؛ در این مقاله روش زالو درمانی در طب سنتی ایران را معرفی نماییم.

آشنایی با زالو درمانی در طب سنتي ايران :

در طب سنتی ایران هر داروئي داراي مزاج است و هر بيماري نيز مزاج خاص خود را دارد به همين دليل تمام مراحل درمان بايد بر اساس اصلاح طبع و مزاج باشد؛ زالو دارویی ارزشمند و مفید با مزاج سرد و خشک است و بايد با در نظر گرفتن مزاج بيمار اقدام به استفاده از آن نمود.
با توجه به توصيه ها و دستورات طب سنتي ايران ( ابوعلی سینا – ذکریاری رازی و ...) ، ابتدا بايد به بيمار مصلح و منضج داده شود و بدن از اخلاط فاسد پاك شود سپس زالو درماني انجام شود تا اثر درمانی زالو بيشتر باشد . وقتي كه بيمار داراي غلبه اخلاط فاسد است به هیچ عنوان نبايد زالو درماني كند ، زیرا ممکن است باعث تجمع يا تخليه نابجاي اخلاط شده و بجاي درمان و شفاي بيماران ، درد آنها را زياد تر کرده و یا اصلا تاثیری نداشته باشد.
تمامی آداب حجامت و فصد ( زمان , مکان , رژیم غذایی قبل و بعد) درباره زالو درمانی نیز صادق است اما مهمترین نکته این است که هیچگاه برای زالو درمانی نباید عجله کرد , ابتدا زیر نظر اطبا متخصص با داروهای گیاهی خاص , رژیم های پاکسازی بدن, بادکش و حجامت و فصد باید خون و کبد پاکسازی شوند و سپس زالو درمانی میتواند تاثیر عالی بر درمان بگذارد.

نکاتی در زالو درمانی

عده ای از اطبای طب سنتی برای زالو اندازی محدوده سنی قائل اند و قبل از 2 سالگی و بعد از 60 سالگی زالو اندازی را مجاز نمی دانند . البته بعضی هم به این محدودیت اعتقادی ندارند و زالو اندازی را در صورت نیاز در هر سنی مجاز می دانند. اطبا متفق القول تاکید میکنند،زنان در دوران بارداری و یا عادت ماهیانه زالو درمانی انجام ندهند.
گرسنگی یا پرخوری و بیخوابی و کم خوابی ، استرس و ترس , اضطراب و هیجان زیاد یا نشاط بیش از حد ، مصرف قرصهایی نظیر وارفارین و آسپرین , دی پیریدامول , اسویکس , کلوپیدگرل و قرص های مسکن ، مصرف غذاهای سرد (لبنیات , تخم مرغ , برنج , مرغ , خیار و کاهو , کیوی , میوه نارس و ترش , ماکارونی , آش جو و آلوچه و ...) ، استحمام طولانی و گرم و سونا و جکوزی قبل و بعد از زالو درمانی ، مصرف غذاهای شور بعد از زالو درمانی ، اسهال , ادرار زیاد , تعریق فراوان , استفراغ فراوان قبل از زالو درمانی و ... از مواردی هستند که تاثیر منفی بر زالو درمانی میگذارند.
همانطور در توضیحات بالا میبینید زالو درمانی در طب سنتی ایران مقدمات و موخراتی دارد که رعایت این نکات باعث تاثیر فوق العاده مثبت زالو درمانی در درمان بیماران می گردد .
متاسفانه این روزها در روش زالو درمانی مدرن مشاهده میشود که به این مسائل و نکات ذکر شده در بالا ، دقت کامل به عمل نیاورده و درنتیجه دست نیافتن به تاثیر مطلوب در درمان بیمار و حتی بدتر شدن شرایط بیمار دیده شده است . این خود دلیلی بر عدم تمایل بیماران به درمان با زالو را در کنار نا آشنایی با زالو درمانی دامن میزند .

خواندن این مقالات را به شما پیشنهاد میدهیم :
زالو درمانی - زالو اندازی از گذشته تا حال
زالوی پزشکی و زالو درمانی برای درمان بیماری
مواد موثر در بزاق زالوی پزشکی

مقالات دیگر سایت
سه نکته مهم در زالو درمانی

سه نکته مهم در زالو درمانی

سه نکته مهم که باید در زالو درمانی به آن توجه کرد ، ما در شرکت زالوی سبز شمال تنها به مقوله تولید و پرورش زالوی طبی و فروش زالو نمی اندیشیم ، چرا که در صورت استفاده اشتباه از زالوی طبی سلامت افراد به خطر میافتد.

ادامه مطلب
خواص فوق العاده زالوی طبی

خواص فوق العاده زالوی طبی

زالوی سبز خواص درمانی فوق العاده ای دارد،همین خواص زالو در درمان بيماري های صعب العلاج باعث شده که خرید زالوی طبی یا فروش زالوی طبی در بسیاری از کشورها افزایش پیدا کند. در این مطب خواص زالو را به طور خلاصه با هم بررسی میکنیم.

ادامه مطلب