گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

برخی از فرآورده های زالوی طبی

برخی از فرآورده های زالوی طبی

استفاده از زالوی طبی منحصر به زالو درمانی یا همان زالو اندازی نیست ، زالو چه به صورت زنده و چه به صورت فرآورده های طبی از گذشته تا کنون استفاده می شده است. در مقالات گذشته از روش زالو درمانی ، فواید و نکات آن صحبت کردیم.

همانطور که گفتیم استفاده از زالوی طبی در زالو درمانی یکی از راههای درمان بسیاری از بیماری ها میباشد . زالو در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد چرا که در بزاق زالو آنزیمهای بسیاری موجود است که با وارد شدن به خون و بدن، هرکدام تاثیرات درمانی ویژه ای را دارند. به همین منظور امروزه پزشکان در دنیا به این نتیجه رسیده اند که میتوانند با استفاده از آنزیم های موجود در بزاق زالو و تولید صنعتی آن ، استفاده آن را راحت تر و سریعتر نمایند . به عنوان مثال برخی از داروهای ضد انعقاد خون (هیرودین ) و داروهای ضد پلاکت را میتوان نام برد.


البته در طب سنتی نیز غیر از استفاده از زالوی طبی به صورت زنده ، مصارفی از قبیل پودر زالو و روغن زالو برای تهیه پماد ها و کرم ها موجود است که هم اکنون با تحقیقات علمی که صورت پذیرفته از اثرات آن برجوان سازی پوست و رشد عضلات ، گفته اند که با تاثیر بر روی گردش خون در مویرگهای مسدود شده سطحی پوست و عضلات باعث افزایش خونرسانی به اندام ها میشود . خاصیت دیگری که از پودر و روغن زالوی طبی میتوان نام برد ، بهبود سریع زخمهای بدن است . قابل ذکر است که تهیه روغن زالو از پود زالوی طبی صورت میگیرد و نحوه ساخت و فواید و اثرات کامل آن را در کتاب قانون ابن سینا و دیگر اطباءِ به نام گذشته میتوان یافت.

زالو ها به چند صورت به فروش میرست :

  1. زالوی زنده
  2. زالوی خشک
  3. زالوی منجمد

حدود 20 درصد از سهم فروش زالوها به صورت زنده جهت مصرف در مراکز پزشکی ، به خصوص در کلینیک های زالودرمانی و اتاق های جراحی به کار گرفته می شود. و چون مصرف زالو در پزشکی به صورت یک بار مصرف بوده و در نتیجه همواره خرید زالو توسط کلینیک های پزشکی انجام می شود. جهت جداسازی مواد مترشحه از زالو نیز به زالوهای زنده ، آن هم به تعداد زیاد و بهداشتی نیاز است که تولید و پرورش زالو و همچنین خرید و فروش زالوی طبی را ضروری و سود آور می کند.
با توجه به مصارف متنوع از زالو ، محدود بودن زالوی طبی در منابع طبیعی، نیاز مبرم به خرید زالو و استفاده در مصارف پزشکی، هزینه و قیمت بالای فروش زالو در خارج از کشور ، نیاز به پرورش زالو در داخل کشور ضروری و پر اهمیت می باشد.

شرکت زالوی سبز شمال آماده فروش زالو به متقاضیان است ، لطفاً جهت خرید زالو از صفحه ارتباط با ما استفاده کنید .

مقالات دیگر سایت
خرید و فروش زالو بسیار مهم است

خرید و فروش زالو بسیار مهم است

خرید و فروش زالوی سبز بسیار مهم است اما جالبتر اینکه چرا خرید زالوی سبز یا فروش زالو سبز مهم است. شاید شما هم بارها با این مطلب برخورد کرده اید که ارزش هر 4 زالو معادل یک بشکه نفت است یعنی موجود کوچکی مثل زالو leech میتواند با بکشه نفت مقایسه شود.

ادامه مطلب
نکات کلیدی برای پرورش زالوی طبی

نکات کلیدی برای پرورش زالوی طبی

نکات کلیدی برای پرورش زالوی طبی وجود دارد که باید از آنها مطالع باشید. در طی سالهای اخیر تقاضای خرید زالو افزایش یافته به همین سبب در ایران تولید و پرورش زالوی طبی جهت مصارف طبی و پزشکی به خوبی رشد کرده است.

ادامه مطلب