گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

آیا زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟

آیا زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟

براستی زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟ اگر کمی تحقیق درباره فواید زالو و زالو درمانی و نتیجه آن برروی پوست وصورت انجام دهید درخواهید یافت که این شیوه چقدر موثر است.

امروزه در بسیاری از کشورها علاوه بر شیوه های سنتی با استفاده از جدیدترین تکنولوژی به فرآورده های تهیه شده از زالو روی آورده اند و به همین دلیل روز به روز پرورش زالو و خرید زالو و فروش زالو به عنوان یک صنعت جدید و در حال رشد شناخته میشود. غالبا کدر شدن و تیرگی پوست به دلیل افزایش سموم و کثیفی در خون و یا همان واژه افزایش سودا و صفرا در طب سنتی است . حال با توجه به فواید اثبات شده زالو درمانی و استفاده از فرآورده های تهیه شده از زالو ( روغن و پماد های تهیه شده از زالو) به خوبی میتوان درک کرده که این شیوه به طور حتم کارساز خواهد بود.

نکاتی در زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه :

مثلا جای گزش زالو مخصوصا در درمان پوست صورت، که کمتر پیشنهاد شده است. معمولا در افرادی که دارای پوست تیره هستند جای گزش به دلیل صفرای موجود در پوست دیرتر بهبود می یابد . و در ضمن طبیب زالو درمانی هم باید دقت فراوانی در طی زالو درمانی انجام دهد تا آسیبی به پوست نرسد .به همین دلیل اکثرا پزشک یا  طبیب، محل هایی را انتخاب میکنند که از حساسیت کمتری برخوردار باشند اما در نهایت باید دقت داشت که در برخی موارد جای  گزش تا مدت ها روی پوست صورت باقی می ماند اما آیا این نوع درمان اشتباه است ؟  پاسخ درست این است که نوع درمان بسته به تشخیص پزشک و یا طبیب متخصص است و معمولا درمان در سایر نقاط بدن پیشنهاد می شود و بدلیل حساسیت بالای پوست صورت تنها در تایید پزشک آن هم لزوما در صورت نداشتن حساسیت های پوستی یا برخی  بیماری ها، درمان روی پوست صورت انجام  میپذیرد .

اما با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیاری از فرآورده های تهیه شده از زالو نیز تحت استاندارد به صورت روغن و یا پماد نیز  وجود دارند که در برخی موارد تجویز میگردد.  در حال حاضر همانطور که در مطالب گذشته توضیح دادیم ، درمان با زالو و فرآورده های آن کاملا علمی تایید شده است اما در برخی درمان ها مستقیما از خود زالو و در برخی موارد از آنزیم های موجود در بزاق زالو که بوسیله علم بزشکی استخراج میشود استفاده میگردد. پس مانند هر داروی دیگری زیاده روی و یا استفاده نابجای آن میتواند مضر باشد .

خواندن این مقالات را به شما پیشنهاد میدهیم :
زالو درمانی - زالو اندازی از گذشته تا حال
زالوی پزشکی و زالو درمانی برای درمان بیماری
مواد موثر در بزاق زالوی پزشکی
زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول
زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش دوم
تصاویری از زالو درمانی ، بخش اول

 

مقالات دیگر سایت
برخی از فرآورده های زالوی طبی

برخی از فرآورده های زالوی طبی

استفاده از زالوی طبی منحصر به زالو درمانی یا همان زالو اندازی نیست ، زالو چه به صورت زنده و چه به صورت فرآورده های طبی از گذشته تا کنون استفاده می شده است. در مقالات گذشته از روش زالو درمانی ، فواید و نکات آن صحبت کردیم.

ادامه مطلب
کاربرد زالو درجراحی

کاربرد زالو درجراحی

تاکنون درباره فواید زالو ، نکات و روش های زالو درمانی مقالاتی منتشر شده ، دراین مقاله کاربرد زالو درجراحی ها می پردازیم که نه تنها درکشورهایی چون انگلیس ، امریکا ، روسیه ، هند ، چین ، ترکیه و بسیاری از کشورهای اروپایی مورد تایید و استفاده است.

ادامه مطلب