گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

کاربرد زالو درجراحی

کاربرد زالو درجراحی

تاکنون درباره فواید زالو ، نکات و روش های زالو درمانی مقالاتی منتشر شده ، دراین مقاله کاربرد زالو درجراحی ها می پردازیم که نه تنها درکشورهایی چون انگلیس ، امریکا ، روسیه ، هند ، چین ، ترکیه و بسیاری از کشورهای اروپایی مورد تایید و استفاده است.

کاربرد زالو درمانی در جراحی 

کاربرد زالو درمانی در جراحی پلاستیک و پیوند اعضا روشی علمی و قطعی و مورد تایید طب نوین است و تاثیر مثبت قابل توجهی نیز از این روش در آمار مشاهده میشود. بله ،امروزه در کشورهای متعددی در جراحی های پلاستیک و پیوند اعضا از زالوی طبی استفاده می شود. برای مثال، احتقان سیاهرگی و در نتیجه ترومبوز، یکی از عوارضں پیوند پوست می باشد که باعث فساد بافت پس از پیوند و عفونت خونی در بیمار میگردد.

عدم تعادل در همودینامیک باعث نارسایی سیاهرگی می شود. روش معمول برای درمان که دکمپرس کردن در فاصله کمی از محل و تخلیه هـماتوم زیر پوست به وسیله برش در پوست است که اکثراً موفقیت آمیز نیست. در سال 1955 در بیمارستان لیوبلجانا برای اولین بار برای درمان احتقان سیاهرگی از زالوی طبی استفاده شد و نتایج آن برای همه بیمارانی که این روش برروی انها استفاده شده بود ، مطلوب و امیدوارکننده بود.

زالو درمانی و کمک به پیوند اعضاء

در حال حاضر در دنیا از زالو درمانی بیشتر به‌ دلیل قابلیت‌ های این شیوه درمانی در درمان بیماران پس از جراحی‌های پلاستیک، پیوند پوست یا پیوند انگشتان قطع شده مورد استفاده قرار می‌گیرد. تاثیر درمانی این زالوهای کوچک در پیوند بهتر اعضای پیوند شده و پیشگیری از ایجاد بافت سیاه یا نرسیدن خون به موضع پیوند داده شده است.

زالو دارای خواص ویژه ای است که به طور منحصر به فردی قادر است. بافتی که در اثر اختلال گردش خون به خطر افتاده را نجات دهد. در بسیاری از مراکز جراحی دنیا، زالو مورد استفاده قرار گرفته و جراحان توانسته اند اعضای پیوندی را که با هیچ روشی قابل درمان نبوده به وسیله گونه ای از زالوی طبی (هیرودو مدیسینالیس) نجات دهند.
به طور کلی،زالو درمانی در جراحی پلاستیک و پیوند اعضاء دارای کارکردهای زیر است :
1. بعد از پیوند پوست یا ماهیچه برای خون رسانی بهتر به عضو پیوندی زالو درمانی اثرات مفیدی دارد.
2. زالو برای درمان احتقان عروقی، (احتقان عروقی زمانی روی می دهد که سیستم سیاهرگی قادر به تخلیه خون سیاهرگی از مناطق بدن نباشد) و رفع مشکلات جراحی پلاستیک و جراحی میکروسکوپی استفاده می شود. در پیوند پوست و ماهیچه هم از زالو استفاده می شود.
3. در جراحی ها برای رفع احتقان عروق، ادم، ترومبوز و نکروز از زالو می توان سود جست.
4. بعد از جراحی زیبایی و ترمیمی، به منظور کاهش یا رفع چین و چروک صورت، زالو اندازی بسیار مفید است. زالو سبب تسریع و تشدید گردش خون پوست شده و از این طریق بافت ناحیه بهتر و بیشتر از خون مشروب می شود. در واقع تغذیه بافت بهتر می شود و چین و چروک های ریز از بین می رود.

http://greenleech.ir/leech-articles/34-leach-family-annelids.html

http://greenleech.ir/leech-articles/32-leech-therapy-is-effective-for-eliminating-acne.html

http://greenleech.ir/leech-articles/31-how-buy-healthy-leech.html

 

خواندن این مقالات را به شما پیشنهاد میدهیم :
آیا زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟
زالوی پزشکی و زالو درمانی برای درمان بیماری
مواد موثر در بزاق زالوی پزشکی
تصاویری از زالو درمانی ، بخش اول

مقالات دیگر سایت
زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول

زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول

زالو چیست ؟ زالو (leech) جانوری با نیروی مافوق الطبیعه و نام علمی آن Hirudinea است. زالوها کرمهای حلقوی هستند که به کرمهای خاکی شباهت دارند ولی از لحاظ آناتومی بسیار متفاوت می باشند.

ادامه مطلب
فروش زالو در سایزبندی جهت مصارف گوناگون طبی و آرایشی و ...

فروش زالو در سایزبندی جهت مصارف گوناگون طبی و آرایشی و ...

شرکت زالوی سبز شمال به منظور پوشش نیازهای خریداران در طیفهای گوناگون مصرفی زالوهای طبی خود را سایزبندی کرده و شما میتوانید با توجه به نیاز خود اقدام به سفارش نمایید.

ادامه مطلب