گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

زالو عضو خانواده کرم های حلقوی

زالو عضو خانواده کرم های حلقوی

زالو عضو خانواده کرم های حلقوی است که دراین مقاله درباره انواع کرم ها توضیح میدهیم. تاکنون تعداد بسیار زیادی ازکرم ها شناخته شده است. کرم ها به دو دسته کرم های صاف وکرمهای حلقوی تقسیم میشوند .

تقسیم بندی کرم ها :

دسته اول یعنی کرم های صاف اغلب بیماری زا بوده و به صورت انگل مشاهده می شوند مانند کرم روده ، کرم آسکاریس و ... می باشند.

دسته دوم به دلیل بند بند بودن ، حلقوی نام گرفته اند که خود به سه دسته پرتاران ، کم تاران و بی تاران تقسیم میشوند.

کرم حلقوی پرتاران :

پرتاران (به انگلیسی: Polychaeta) رده‌ای از کرم‌های حلقوی هستند که عموماً دریازی هستند. هر بخش از بدن پرتاران یک جفت برآمدگی گوشتی دارد که پای‌واره نامیده می‌شود و این پای‌واره‌ها از جنس کیتین و بندبند هستند و خارهای فراوان دارند ، با اینکه اغلب پرتاران در دریا زندگی میکنند ، ولی برخی گونه های آنها در آب شیرین نیز یافت می شوند و در جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین برای تغذیه آبزیان پرورش داده می شوند. بیش از ۱۰ هزار گونه از پرتاران شناسایی و توصیف شده‌است. لارو آنها تروکوفور است. در این رده کرم‌های صدفی و کرم‌های لوله‌دار شناخته شده‌ترند.

کرم حلقوی کم تاران:

کم تاران : ( در لاتین Oligos = چند یا کم + chaete = تار) این رده شامل کرم های حلقوی است که در هر حلقه چندین تار دارند. از کرم های خاکی بزرگ، لومبریکوس ترستریس (Lumbricus terrestris) ، نمونه ای از یک کرم کم تار است که ممکن است به درازای 30 سانتی متر و به قطر 9 میلی متر رشد کند . . تاکنون حدود ۶۰۰ گونه از کرمهای خاکی کشف شده اند که هر کدام آناتومی خاص خود را داراست و از نظر تعداد بند و تعداد تارها و حتی آرواره ها با هم متفاوت هستند . تعداد تارها خصوصیتی است که می توان توسط آن کرمها را از هم جدا و دسته بندی کرد معمولا رده بندی هایی که از کرمها به وجود آمده از همین تارها است.

کرم حلقوی بی تاران:

بی تاران : زالوها کرمهای آبزی و خاکزی دارای عادات شکاری یا انگلی هستند و در آنها بادکشهای بزرگ انتهایی به منظور حرکت و چسبیدن وجود دارد. بدن زالو در حال بی‌حرکتی دراز یا تخم مرغی شکل است و اساسا از 34 حلقه که بوسیله قده‌های عصبی مشخص است، تشکیل می‌شود. بدن از کوتیکول پوشیده شده است. دستگاه عضلانی زالو کامل و پر کار و قوی است. زالو همافرودیت (دوجنسه) است.

 

زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول

زالو (leech) جانوری با نیروی مافوق الطبیعه و نام علمی آن Hirudinea است. زالوها کرمهای حلقوی هستند که به کرمهای خاکی شباهت دارند ولی از لحاظ آناتومی بسیار متفاوت می باشند. درباره زالو بیشتر بدانید
زالوها جانوران لاشه‌خوار ، شکاری یا انگلی بوده و گروهی دارای عادت خونخواری هستند. این نوع زالوی خونخوار توسط بادکش به میزبان چسبیده ، پوست آن را سوراخ و یک آنزیم ضد انعقاد به نام هیدرودین آزاد می‌کند و از خون میزبان استفاده می‌کند. در یک وهله غذایی یک زالو می‌تواند چندین برابر وزن خود خون بخورد. قسمت بیشتر آب خون دفع می‌شود ولی قسمت غلیظ و متراکم چنین غذای کاملی به صورت مایع غلیظی در بدن زالو باقی می‌ماند و به آهستگی ظرف چندین ماه گوارش می‌یابد. تاکنون حدود ششصد نوع زالو شناخته شده است. اما فقط تعداد اندکی از نظر پزشکی و دارویی مفید هستند. راههایی برای تشخیص زالوهای طبی و سمی وجود دارد که با مطالعه آنها میتوانید زالوی طبی از سمی را تشخیص دهید.

شايد اين مطالب براي شما جالب باشد :
خرید زالو - فروش زالو ، خرید و فروش زالوی طبی
زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش دوم
↵ تصاویری از زالو درمانی ، بخش اول
↵ خواص فوق العاده زالوی طبی
↵ مواد موثر در بزاق زالوی پزشکی

مقالات دیگر سایت
فروش مستقیم انواع زالو طبی در سایزهای مختلف

فروش مستقیم انواع زالو طبی در سایزهای مختلف

شرکت زالوی سبز شمال امکان خرید مستقیم از شرکت را برای پایین آوردن هزینه هایی مازادی که بر خریدار توسط واسطه تحمیل میشود ، از ابتدای امر فراهم آورده است . قیمت خرید و فروش زالوی طبی ...

ادامه مطلب
فروش زالو در سایزبندی جهت مصارف گوناگون طبی و آرایشی و ...

فروش زالو در سایزبندی جهت مصارف گوناگون طبی و آرایشی و ...

شرکت زالوی سبز شمال به منظور پوشش نیازهای خریداران در طیفهای گوناگون مصرفی زالوهای طبی خود را سایزبندی کرده و شما میتوانید با توجه به نیاز خود اقدام به سفارش نمایید.

ادامه مطلب