گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

روشهای پرورش زالو ، زالوی سبز شمال

روشهای پرورش زالو ، زالوی سبز شمال

پرورش و تولید زالو به دو روش طبیعی یا مصنوعی به شیوه های صنعتی و نیمه صنعتی صورت میگیرد.در این مقاله به توضیح این روش ها و برخی از معایب و مزایای آن در پرورش زالو میپردازیم . شرکت زالوی سبز شمال

پرورش و تولید زالو به دو روش طبیعی یا مصنوعی به شیوه های صنعتی و نیمه صنعتی صورت میگیرد.در این مقاله به توضیح این روش ها و برخی از معایب و مزایای آن در پرورش زالو میپردازیم.


- روش طبیعی پرورش زالو

در روش طبیعی ، پرورش زالو ، در مناطقی که فاکتورهای زندگی زالو با آب ‌وهوا و اقلیم زالو مناسب است با ایجاد یکی از انواع استخر و کمک گرفتن از زیست‌بوم، در دو فصل سال ( بهار و تابستان ) انجام میگیرد .

در ایجاد استخرهای طبیعی پرورش زالو به سه نکته زیر باید توجه نمود :

 • ایجاد مکانی تاریک و پناهگاهی طبیعی برای استراحت زالو با قرار دادن سنگها و سفالها در انتهای استخر
 • تخلیه آب مناسب با استفاده از لوله های زهکشی و کف کش آب در کف استخر
 • استفاده از گیاهان آبزی مانند کاهوی آبی و لمونیا

نکته : در این روش پرورش، بایستی همیشه ورودی آب از نظر عدم آلودگی کنترل شود ، جهت جمع آوری زالوها در اندازه کم در این روش پرورش زالو از طعمه استفاده می شود اما برای جمع آوری کامل زالوها و پیله های آنها بایستی آب آبگیر را خالی کرده بعد اقدام به جمع آوری زالوها از داخل گل ها کرد. خروجی آب نیز در هنگام پرورش بایستی کنترل شود زیرا که خالی شدن آب آبگیر باعث خشک شدن آبگیر و در نتیجه شکار شدن و مرگ زالوها را در پی خواهد داشت.
از معایب این روش محدودیت زمانی برای تولید ، غذادهی سخت‌تر نسبت به روش مصنوعی و عدم کنترل کامل در فرایند کار به دلیل وسعت پراکنش زالو در استخرهای طبیعی ، فرار زیاد زالو ، مشکلات زیاد برای تشخیص اندازه زالوها و جداسازی آن‌ها به هنگام فروش یا تغذیه به دلیل کلونی زیاد زالو در استخر و مشکل در کنترل داده‌ها از قبیل تعداد زادوولد و کنترل کوکون‌ها و همین‌طور تنظیم دمای دلخواه ، می باشد.

- روش مصنوعی پرورش زالو

در روش مصنوعی با توجه به اینکه میتوان شرایط دمایی و زیست محیطی برای زندگی زالوها را کنترل نمود درتمام فصول میتوان به پرورش زالو پرداخت .
از روش های متنوعی برای تولید و پرورش زالو به روش مصنوعی استفاده میشود :


- پرورش در وانهای پلاستیکی یا فایبرگلاسی و آکواریوم

از مزایای این روش مشاهده کامل حرکات و تغییرات رشد زالوها می باشد که کنترل بیشتری نسبت به آنها خواهیم داشت که منجر به درجه بندی دقیقتر خواهد شد.
در این روش مصرف آب بالا بوده و میزان فرار زالو به نسبت زیاد بوده و به دلیل خارج شدن زالو از وان یا آکواریوم غذادهی به آنها کمی سخت میباشد. مشکلات خروج پوسته‌های زالو و انباشته شدن آن باعث مرگ‌ومیر زالو ها می شود .پرورش زالو در آکواریوم ، خرید زالو ، فروش زالو شرکت زالوی سبز شمال

-پرورش به روش قفسه‌ای و ظروف شیشه‌ای

این روش پرورش زالو در کشورهایی انجام می شود که فضای باز جهت پرورش نامناسب می باشد مانند کشور روسیه به علت یخبندان مجبور هستند در داخل سالنهای کنترل شده اقدام به پرورش زالو بکنند انجام می شود، درحالیکه پرورش در محیطهای باز بیشتر وابسته به تغییر فصل می باشد. در کشورهایی مثل مالزی، چین، تایلند پرورش زالو ی طبی بیشتر در فضای باز انجام می شود.
لازم به ذکر است که شیشه ای بودن بطریهای پرورش زالو، نظارت و کنترل بر زالوها را راحتتر خواهد کرد. اما هزینه کارگر را بالا خواهد برد.
از معایب آن احتمال شکستن ظروف به دلیل نیروی یدی و انسانی ، تخلیه ظروف به‌صورت دو یا سه روز یک‌بار انجام می‌شود که خود این عمل باعث استرس به زالو می‌شود.(با توجه به این که زالو هنگام باردار شدن سطح زیر شکمی آن در تماس مستقیم با آب است پس تنش و لرزه به آب تاثیر مستقیم روی مراحل تکثیر زالو دارد ) ، و نیاز شست‌وشوی کامل ظروف به دلیل انباشته شدن پوسته زالو و مصرف بالای آب به دلیل خارج کردن آب ظروف که به صورت دو روز یک بار انجام میشود ، مشکل غذادهی به دلیل خروج زالوها از ظروف و چسبیدن زالو ها به ظروف هنگام خروج، است.

 

پرورش زالو به صورت قفسه بندی در شیشه ، خرید زالو ، فروش زالو شرکت زالوی سبز شمال

- پرورش در کیسه‌های مرطوب

نگهداری زالو در گونی های پارچه ای مرطوب به مراتب راحتتر و کم هزینه تر از بقیه روشهای پرورش می باشد. از مزایای نگهداری زالوهای طبی در گونی های مرطوب عبارتند از:

 • درجه بندی زالوها متنوع تر و راحتتر می باشد
 • شرایط محیطی مناسب شبیه نقب یا کندوی زالو را فراهم می کند.
 • حمل و نقل تعویض آب و تغذیه آن به طور سریع و راحت انجام می پذیرد.
 • در محیط های آبی با اندازه های مختلف می توان از این روش استفاده کرد.
 • از دست شکارچیان همچون پرندگان محفوظ می باشد.
 • تقریبا فرار زالوها از این محیط غیر ممکن است

از معایب آن :

 • کثیف شدن گونی هایی که احتیاج به تعویض و یا شستشوی مکرر دارد.
 • جمع شدن حشراتی مانند پشه روی گونی های کثیف و تخم گذاری روی آنها که باید از آن جلوگیری شود.
 • عدم مشاهده فعالیت زالوها از بیرون گونی ها که احتیاج به باز کردن مکرر و بازرسی آنها می باشد.


در این پست مطالب مختصری از مزایا و معایب برخی از شیوه های پرورش زالوی طبی گفتیم ، پرورش زالو کاری دقیق و علمی است و بدون اطلاعات دقیق و آموزش احتمال سوددهی این تجارت با ریسک بالایی روبرو است  ، ما در شرکت زالوی سبز شمال همواره به علاقمندان پرورش زالو پیشنهاد میدهیم که ابتدا دوره های لازم جهت پرورش زالو را گذرانده و سپس با حجم پایین و یا روش های خانگی ابتدا آزمون و خطای خود را جهت کسب تجربه کافی برای ورود به بازار بزرگ و پرسود پرورش زالو و در نهایت خرید و فروش زالو در سطوح مختلف کسب نمایند .
همانطور که در مقالات پیشتر خود گفتیم ، سود تجارت و پرورش زالو میتواند با درآمد های نفتی برابری کند ولی این به این معنی نیست که این شغل کاملا بدون ریسک است ، باید بدانیم که تمام ریسک این شغل در اطلاعات و آگاهی و تجربه کافی در این زمینه به کمترین حد خود رسیده و میتواند تجارتی پر سود را برای شما به ارمغان بیاورد.

 

خرید زالو از شرکت زالوی سبز شمال

شرکت زالوی سبز شمال یکی از بزرگترین مراکز تولید زالوی نژاد ایرانی که یکی از بهترین نژادهای زالوی طبی در جهان است در تلاش استی که علاوه بر پرورش زالوی طبی به صورت کاملا بهداشتی ،نیاز خریداران زالوی سبز را در سطح وسیع مرتفع نماید، تمام کسانی که نیاز به خرید زالوی طبی دارند میتوانند از طریق شماره های صفحه ارتباط با ما ، با ما در ارتباط باشند و خرید زالو را به سریعترین حالت ممکن انجام دهند .

مقالات دیگر سایت
فروش مستقیم انواع زالو طبی در سایزهای مختلف

فروش مستقیم انواع زالو طبی در سایزهای مختلف

شرکت زالوی سبز شمال امکان خرید مستقیم از شرکت را برای پایین آوردن هزینه هایی مازادی که بر خریدار توسط واسطه تحمیل میشود ، از ابتدای امر فراهم آورده است . قیمت خرید و فروش زالوی طبی ...

ادامه مطلب
آیا زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟

آیا زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟

براستی زالو درمانی برای رفع جوش صورت و آکنه موثر است؟ اگر کمی تحقیق درباره فواید زالو و زالو درمانی و نتیجه آن برروی پوست وصورت انجام دهید درخواهید یافت که این شیوه چقدر موثر است.

ادامه مطلب