گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

بهترین زمان و شرایط زالو درمانی

بهترین زمان و شرایط زالو درمانی

بیماری هایی از قبیل سردرد و دردهای عضلانی، دیابت نوع دو، چربی خون بالا و بیماری‌های پوستی، بیماری‌های هورمونی و عفونی را می‌توان با روش زالو درمانی بهبود بخشید و یا درمان و کنترل کرد.

بیماری هایی از قبیل سردرد و دردهای عضلانی، دیابت نوع دو، چربی خون بالا و بیماری‌های پوستی، بیماری‌های هورمونی و عفونی را می‌توان با روش زالو درمانی بهبود بخشید و یا درمان و کنترل کرد.

بهترین زمان برای زالو درمانی

متخصصان طب سنتی انجام زالو درمانی در تمامی ایام سال را رد نمی‌کنند ولی بهترین فصل برای این کار را به ترتیب در ابتدا بهار سپس پاییز، تابستان و زمستان می‌دانند.

به گفته کارشناسان همه خواص زالو تاکنون کشف نشده است و پیش بینی می‌شود بیش از یکصد ماده موثر با خواص درمانی متفاوت در بزاق زالو وجود داشته باشد.

اگرچه حجامت از نظر علمی مدت هاست از سوی وزارت بهداشت و درمان تأیید شده اما تا کنون اظهارنظر قطعی در مورد زالودرمانی نشده بود. دکتر محمود خدادوست مدیرکل اداره طب سنتی اسلامی وزارت بهداشت زالودرمانی را یکی از روش‌های طب سنتی اسلامی میداند .

شرایط مهم در تاثیر زالو درمانی

در زالو درمانی ابتدا باید بدانیم که این روش یکی از روش‌های به کار رفته در طب سنتی است و در مرحله پاک‌سازی بیشترین استفاده را دارد و در همه بیماری های به عنوان درمان اولیه به حساب نمی‌آید. موارد استفاده از زالو شرایط خاصی را می‌طلبد، این درمان باید پس از مرحله پاک‌سازی عمومی بدن باشد، در غیر این‌صورت موجب ریزش اخلاط و مواد زاید به موضع زالو‌گذاری شده و حتی ممکن است موجب تشدید بیماری شود.

در بیماری‌های ضعف سیستم ایمنی یا مصرف داروهای مهارکننده سیستم ایمنی، اختلالات انعقادی و سایر بیماری‌های خاص استفاده از زالودرمانی توصیه نمی‌شود.

افراد ضعیفی که تحمل استفاده از حجامت را ندارند، می‌توانند از زالو‌درمانی استفاده کنند ، جذب خون در زالو‌درمانی از حجامت بیشتر است و زالو فقط خون فاسد را جذب می‌کند و در درمان بیماری‌های پوستی مزمن، درمان جوش و دمل‌های صورت کاربرد دارد.

زالو‌درمانی مانند حجامت در افراد زیر دو سال و بالای ۶۰ سال ممنوع است، بیماری‌هایی مانند دیسک، سردرد ناشی از مشکلات گردنی، خار پاشنه، کیست مویی، وزوز گوش، اختلال جریان خون چشم، بیماری‌های وریدی مانند واریس، بیماری‌های التهابی اعضای داخلی همچنین می‌توانند از زالو درمانی استفاده کنند.

تعداد جلسات زالو درمانی 

تعداد جلسات زالو درمانی به نوع بیماری بستگی دارد، تعداد جلسات یک تا شش الی هفت جلسه و همچنین فاصله جلسات زالو‌گذاری و تعداد زالوها می‌تواند با توجه به بیماری عضو و محل آن متفاوت باشد.

عوارض زالو درمانی

زالو درمانی مانند سایر روش‌های درمان می‌تواند عوارض داشته‌ باشد، در صورت استفاده نابجا و بدون تجویز متخصص و بدون آگاهی کافی، ممکن است بیمار به ورم، دمل، غش و سستی، خونریزی، تب و زخم‌های بدخیم دچار شود.

بهترین زمان زالودرمانی

بسیاری از متخصین طب سنتی بهترین زمان استفاده از زالوگذاری را مانند حجامت بعد از نیمه ماه قمری و هفته سوم ماه میدانند، بهترین ساعات انجام زالو درمانی ساعات اولیه صبح در تابستان و در زمستان نزدیک ظهر است.

هر شخص در صورت تمایل به استفاده از روش‌های پیشگیری و درمان بیماری‌ها به روش طب سنتی باید به متخصصین دانشگاهی این رشته و مراکز معتبر بهداشتی، درمانی تحت نظارت دانشگاه علوم پزشکی هستند، مراجعه کنند.  آموزش صحیح به مردم و بالا بردن سطح آگاهی آن‌ها از درمان طب سنتی و نظارت بر مراکز ارائه خدمات سلامت از طرف مسئولان می‌تواند تا حدودی از سوء استفاده‌های مدعیان دروغین سلامت جلوگیری کند.

 

فروش زالو ، خرید زالو ،زالوی سبز شمال

 

خرید زالو از شرکت زالوی سبز شمال

شرکت زالوی سبز شمال یکی از بزرگترین مراکز تولید زالوی نژاد ایرانی که یکی از بهترین نژادهای زالوی طبی در جهان است در تلاش استی که علاوه بر پرورش زالوی طبی به صورت کاملا بهداشتی ،نیاز خریداران زالوی سبز را در سطح وسیع مرتفع نماید، تمام کسانی که نیاز به خرید زالوی طبی دارند میتوانند از طریق شماره های صفحه ارتباط با ما ، با ما در ارتباط باشند و خرید زالو را به سریعترین حالت ممکن انجام دهند .

 

مقالات دیگر سایت
فروش زالو در سایزبندی جهت مصارف گوناگون طبی و آرایشی و ...

فروش زالو در سایزبندی جهت مصارف گوناگون طبی و آرایشی و ...

شرکت زالوی سبز شمال به منظور پوشش نیازهای خریداران در طیفهای گوناگون مصرفی زالوهای طبی خود را سایزبندی کرده و شما میتوانید با توجه به نیاز خود اقدام به سفارش نمایید.

ادامه مطلب
زالوی پزشکی و زالو درمانی برای درمان بیماری

زالوی پزشکی و زالو درمانی برای درمان بیماری

زالو درمانی و استفاده از زالوی پزشکی برای درمان بیماریها قدمتی بیش از 2500سال دارد، در مقاله زالو درمانی از گذشته تا حال بیان شد که ، این روش درمانی موثر در تمدن های بسیاری مورد استفاده قرارگرفته است.

ادامه مطلب