گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول

زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول

زالو چیست ؟ زالو (leech) جانوری با نیروی مافوق الطبیعه و نام علمی آن Hirudinea است. زالوها کرمهای حلقوی هستند که به کرمهای خاکی شباهت دارند ولی از لحاظ آناتومی بسیار متفاوت می باشند.

پرورش زالو توسط زالوی سبز شمال

زالو leech هنگام مکیدن خون ، موادی از خود ترشح می کند که خواص درمانی دارند. معروف ترین ماده مترشحه از زالو هیرودین است و به همین دلیل نام علمی زالو Hirudinea می باشد. آب دهان زالو ( بزاق ) حاوی بیش از یكصد نوع ماده حیاتی مفید است كه موجب درمان بیماریهای مختلفی می شود. زالو خون را بهتر از حجامت از بدن بیرون می‌كشد. بدن زالوها به 34 بخش تقسیم می شود و با مکنده های قوی که در قسمت جلو(دهان) و در قسمت عقب قرار دارد بدن خود را در محل مورد نظرشان ثابت می کنند. زالوها سه فک یا دندان دارند که بسیار شبیه به وای انگلیسی (Y) است. 

با توجه به تقاضای بالای خرید زالوی پزشکی از طرف کشورهای دیگر که در بالا به آن اشاره شد ، پرورش انواع زالو ها، شرایط مناسب فروش زالوی پزشکی و فرآورده هایی که از آن به دست می آید را برای پرورش دهنده و تولید کننده آن فراهم کرده است. فروش زالو ها در هر سایزی امکانپذیر است و میتوان از فروش آن ها کسب درآمد کرد از سویی امروزه از زالوی فریز شده، خشک شده، پودر آن و همچنین روغن استخراج شده آن علاوه بر موجود زنده زالو که برای درمان بسیاری از بیماری ها استفاده می شود بهره می گیرند.

خرید زالو ، فروش زالو رشت | پرورش زالو توسط زالوی سبز شمال

http://greenleech.ir/leech-articles/34-leach-family-annelids.html

http://greenleech.ir/leech-articles/33-the-use-of-leeches-in-surgery.html

http://greenleech.ir/leech-articles/32-leech-therapy-is-effective-for-eliminating-acne.html

شناسایی زالو ها :

جانورشناسان تاکنون 600 نوع زالو را شناسایی کرده‌اند که 50 نوع آن از خوردن خون پستانداران تغذیه می‌کنند. برخی از انواع زالو فوق‌العاده خطرناک و بیماری زا می‌باشند که تشخیص زالوهای طبی و سمی کار سختی نیست ! اما گونه‌های متعددی از زالوها وجود دارند که به آنها زالوهای طبی گفته میشود و  اثرات درمانی جالب توجهی دارند. ماده آنتی کوآگولان (ضد انعقادی) که در بزاق زالو موجود است بنام هیرودین موجب رقیق شدن خون، بازشدن عروق بسته و بالطبع افزایش خون‌رسانی و اکسیژناسیون موضع می‌گردد.

با تحقیقات انجام شده حداقل یکصد نوع ماده ویژه با اثرات درمانی گوناگون توسط زالو ترشح می‌شود. اکنون در شمار کثیری از کلینیکهای معتبر اروپا و آمریکا از زالو جهت رقیق شدن خون متعاقب آنژیوپلاستی قلب، گرافتهای پوستی و پیوند اعضاء ( جهت تسریع خونرسانی موضع و پیشگیری از انعقاد خون در عروق)، واریس، ضایعات پوستی و زیبایی پوست و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن، استفاده طبّی بعمل می‌آید.

بخش مقالات زالو به ترتیب با عناوین زیر در حال تکمیل شدن است با ما همراه باشید :

  1. زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش دوم [منتشر شد]
  2. خواص فوق العاده زالو [منتشر شد]
  3. تشخیص زالوهای طبی و سمی [منتشر شد]
  4. زالو درمانی - زالو اندازی از گذشته تا حال [منتشر شد]
  5. زالوی پزشکی و زالو درمانی برای درمان بیماری [منتشر شد]
  6. چگونه با فروش زالو درآمد زایی کنیم ؟ [منتشر شد]
مقالات دیگر سایت
زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول

زالو چیست ؟ معرفی زالو بخش اول

زالو چیست ؟ زالو (leech) جانوری با نیروی مافوق الطبیعه و نام علمی آن Hirudinea است. زالوها کرمهای حلقوی هستند که به کرمهای خاکی شباهت دارند ولی از لحاظ آناتومی بسیار متفاوت می باشند.

ادامه مطلب
زالو درمانی - زالو اندازی از گذشته تا حال

زالو درمانی - زالو اندازی از گذشته تا حال

در این مطلب از تاریخچه زالو درمانی یا زالو اندازی با استفاده از زالوی طبی از گذشته تا کنون صحبت خواهیم کرد ، آگاهی از قدمت استفاده از روش زالو درمانی باعث میشود ، به علت اهمیت پرورش ، خرید و فروش زالو بیشتر پی بریم . 

ادامه مطلب