گالری تصاویر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر تصاویر زالو درمانی ، بخش سوم

پربازدیدترین مقالات

خدمات ما

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر

فصل کوکون ریزی زالوهای درمانگر

در مقاله فصل مناسب برای پرورش زالو گفتیم که آغاز فعالیت زالوها برای تولید مثل در بهار بوده و زالو های جدید در اواخر خرداد و تیرماه از کوکون ها متولد میشوند ، تصاویر زیر از کوکن های زالو های درمانگر گردآوری شده است .

زالوی زنده بیشتر به دو صورت خرید و فروش می شود

  1. زالو های تازه متولد شده

    - زالو های تازه متولد شده بیشتر توسط کسانی که زالو ها را پرورش میدهند خریداری میشود ، و یا برخی اطباء جهت اطمینان از تغذیه برای درمان و یا برای درمانهای خاص خریداری میگردد.

  2. زالو های بالغ

    - زالو های بالغ مستقیما برای مصارف طبی و تولید فراورده های زالو به فروش میرسند.

زالوها هرمافرودیت هستند، به این معنی که هم اندام تناسلی ماده و هم نر را دارند ، زالوها با تکثیر متقابل تولید مثل می‌کنند، آنها مانند کرم‌های خاکی، برای نگهداری تخم‌هایشان از کمربند تناسلی استفاده کرده و آن‌ها را در پیله‌ای پنهان می‌کنند. به این پیله ها کوکون می گویند.

کوکون چیست : همانطور که قبلا نیز گفتیم  ، تخم ناشی از آمیزش زالوها با یکدیگر به شکل پیله ژله مانندی از زالو جدا شده و به خاک یا سنگ یا کنده های درخت در حاشیه آب می چسبند و پس از مدتی به صورت کرم های ریزی ظاهر می شوند.

تصاویر زیر از کوکن های زالو های درمانگر گردآوری شده است .

خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو

خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو خرید زالو ، زالوی سبز شمال ، فروش زالو

 

تصاویر گالری